VIDEOSHARE - Video Sharing Platorm

Share your videos easily... For free!

Marka

Unkapanı Digital Platformu markalaşma sürecinde hem eskiye hem yeniye atıfta bulunarak farkındalık yaratmaya çalışmıştır.Unkapanı ve dijital kelimelerinin yanyana getirilerek marka adında kullanılmasının kaynak nedeni bu olarak gösterilebilir.Marka logosundaki bazı özel detaylar projenin vizyon ve misyonunu yansıtmaktadır.

Logo içerisinde yer alan kulaklık çizimi işimizin müzik olduğunu belirmektedir.Kulak şeklinde bulunan kulak yuvalarının orjin noktasına uzaklığı desibel cinsine çevrildiğinde 120 desibel elde edilmektedir.Bu eşik rock müzik provasındaki desibele eşit gelmektedir.Aynı şekilde kulaklığın üst kordonundaki mesafe desibel cinsinden hesaplandığından 40 desibele yani gece oda ses eşiğine denk gelmektedir.

 

 

Logonun ikinci kısım çizimi kulaklık yuvalarının içe doğru yüzyüze bakan iki adet dikmesi hem yapımcıyı hemde amatör ses sanatçısını temsil etmektedir. Yüzyüze bakan kısımların genişliği desibel olarak hesaplandığında 20 desibele yani fısıltı ses eşiğine, birbirlerine olan uzaklıkları ise 120 desibel yani rock müzik prova ses eşiğine denk gelmektedir.

 

 

 

 

Logonun üçüncü ve son kısmı olan çizim ise müziktedi nota frekans dalgaları anlamına gelmektedir.Başlangıç ve bitiş noktalarının uzaklığı 80 desibel yani sokak gürültü ses aralığına denk gelmektedir.Burada ki amaç sokak müzisyenlerine dikkat çekmek amacıyla çizilmiştir.

 

 

Sonuç olarak çizdiğimiz her ayrıntıda müziğin bir sırrını belirtmeye çalıştık.Finalde Unkapanı Digital markası ortaya çıkmış oldu.